Özel Direksiyon Eğitimleri

Uygulamalı Direksiyon Eğitimleri (Motorsiklet, Otomobil, Minibüs, Otobüs, vb)

Sürücü belgesi almak amacı ile sürücü kursunda başlamış olduğunuz eğitimin son durağı direksiyon dersi olmaktadır. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre direksiyon dersi kaç saat sürüyor sorusunun yanıtı ise başvuru yaptığınız ehliyet sınıfına göre değişiklik göstermektedir.
Direksiyon dersi kaç gün sürer B sınıfı için merak ediyorsanız zorunlu direksiyon eğitimi 14 saat olarak uygulanmalıdır. D sınıfı ehliyet için başvuru yapan sürücü adayları da 14 saat zorunlu direksiyon eğitimi almalılardır.

C sınıfı direksiyon dersi süresi 20 saat, C1 sınıfı direksiyon dersi süresi ise 10 saat olarak belirlenmiştir. M, A1, A2, B1 ile F sınıfı direksiyon dersi süresi 12 saat olarak belirlenmiştir. BE, C1E, D1E, DE ile CE sınıfından ehliyet başvurusu yapan adayların ise 6 saat direksiyon dersi alması zorunludur.

14 Saat Direksiyon Dersi Yeterli mi?
B sınıfı ehliyet sahibi olmak isteyen bir sürücü adayının toplam 14 saat direksiyon dersi alması gerektiğini söylemiştik. Ancak pek çok sürücü adayı 14 saat direksiyon dersi yeterli mi merak etmektedir.
MEB tarafından ehliyet alma yetkinliğine sahip olabilmek için 14 saatlik direksiyon dersi süresi yeterli görünmekle beraber şayet siz trafiğe çıkmak için almış olduğunuz eğitimin yeterli olduğunu düşünmüyorsanız ek olarak direksiyon dersi alabilirsiniz.

Motosiklet eğitimlerimizde önceliğimiz denge unsurudur. Denge de durabilen yani kısaca bisiklet kullanabilen tüm adaylar motosiklet eğitimi almak için kurumumuza müracaat edebilirler. Daha önceden motosiklet kullanma şartını aramamaktayız. Pistimizde alacağınız eğitimlerde trafikte motosiklet kullanmaya başlamanız için yeterli düzeyde olacaktır. Özel motosiklet eğitimlerimizde motosiklet sürüş seviyenize göre kişiye özel motosiklet kullanma ve ders çizelgesi oluşturulur. Eğitim devamlılığında motosiklet eğitiminde başarılı olmanız durumunda rahatlıkla trafik ortamında motosiklet sürebilecek durumda olursunuz.

Eğitim Danışmanımız İle İletişime Geçebilirsiniz