Asbest Söküm Çalışanlarının Eğitimi

Türkiye’deki çok çeşitli bina, endüstriyel tesis vb. yerlerde Asbest Araştırması ve Numune çalışmaları doğrultusunda söküm işlemi gerçekleştirilerek bu tehlikeli maddenin bertarafını sağlıyoruz.

ASBEST SÖKÜM ÇALIŞAMLARININ EĞİTİMİ

Asbestle Çalışmalarda Sağlık Ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik gereği, asbest bulunan bir ortamda çalışan tüm personeller, görevlendirme öncesinde, yetkin bir kurum tarafından sağlanan asbest söküm eğitimi almalıdır.

Asbest söküm çalışanları Rota Global Akademi’den alacakları eğitimler ertesinde asbestli ortamlarda nasıl çalışacaklarını, nelere dikkat etmeleri gerektiğini detaylıca öğrenir. Asbest söküm çalışanlarının eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği başarısını ciddi oranda arttırır, ilişkili meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesine önemli oranda katkı sağlar. Asbest içeren işlerde çalıştırılan tüm personellerin asbest söküm eğitim sertifikasına sahip olması zorunludur.

Asbest Söküm Uzmanlığı Eğitimi

Asbest söküm uzmanlığı eğitimi konusunda işveren ve personellerin Rota Global Akademi’yi tercih etmek için pek çok nedeni var. Alanında deneyimli ve yetkin eğitici kadrolarımız sayesinde, eğitim etkinlik ve verimliliği en üst düzeyde sağlanır. Günümüzde çok değerli olan zaman kaynağını eğitime ayırmış olan işveren ve personeller, ayırdıkları bu değerli zaman kaynaklarının karşılığını en üst düzeyde farkındalık ve yeni yetkinklikler kazanarak alırlar. Asbest söküm uzmanlığı eğitimi Rota Global Akademi eğitim merkezlerinde bulunan sınıflarında verilebildiği gibi, tercih edilmesi halinde, zamandan tasarrufu için iş yerinin belirlediği bir lokasyonda da verilebilir.

Asbest Raporu ve Asbest Sökümü

Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ile Asbestle Çalışmalarda Sağlık Ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik gereği, yıkım yapılacak tüm binalar için Asbest Envanter Raporu alınması zorunludur.

Asbest envanter raporu ile nerelerde hangi oranda asbest bulunduğu tespit edilir. Asbest raporu, asbest söküm işlemlerinin yapılabilmesi, imha edilmesinin sağlanabilmesi için mevzuat gereği ve ayrıca belediyeler tarafından zorunlu kılınmıştır.

Asbest envanter raporu ertesinde asbest söküm işlemine başlanılabilir, asbest sökümü yalnızca asbest eğitim sertifikasına sahip, asbest söküm uzmanları ve asbest söküm çalışanı ünvanına sahip kişiler tarafından gerçekleştirebilir.

Asbest envanter raporunun konusunda uzman ve yetkili kurumlar tarafından hazırlanması gerekir, kurumumuzda asbest raporları asbest konusunda eğitimli ve tecrübeli uzmanlarımız tarafından hazırlanarak kullanımınıza sunulur.

Eğitim Danışmanımız İle İletişime Geçebilirsiniz